O mne

Volám sa Andrea a šitie ma sprevádza skoro celý život. Nie som žiaden profesionál, som len nadšený amatér :D
Blog som si založila ako svoj postrehovník a prehľadnú zbierku odkazov na kadečo, čo s patchworkom súvisí.
Alebo aj nie celkom.
Ak niekomu moja zbierka pomôže v začiatkoch šitia patchworku, alebo šitia všeobecne, budem rada.
Dopozašívania :D
Andri

piatok 3. januára 2014

Privolávanie jari

Patchwork má neuveriteľné množstvo možností. Sledujem rozmanité návodové videá a už sa ani nenamáham zatvárať ústa - som v stave permanentného údivu.
Lákanie návodov bolo tak silné, že som deň po Novom roku sadla k stroju a musela som skúsiť aplikovanie. A keďže za oknami to vypadá na skvostnú jar, námet bol na svete. :DK nápadu dopomohla krabica s odstrižkami a kúsky zelenej, oranžovej a žltej látky.
Dieliky som strihala od oka a vzor tvorila za pochodu.
Látky som podžehlila vliselínom, vložila pod papier na pečenie, aby sa kúsky vliselínu nelepili na žehličku a potom už iba strihala.
Do zoznamu vecí si musím zapísať tyčinkové lepidlo na textil. Kúsky vzoru som prichytávala obyčajným na papier, takže budem čakať, či sa časom neobjavia zákerné "výkvety" :D Lepenie je pri aplikáciách praktickejšie ako špendlenie. Množstvo špendlíkov by vadilo pri prišívaní.
Moja Janomka má v repertoári pár stehov na aplikácie - nastal čas na dôkladné otestovanie.
Na top som použila bavlnenú látku režného vzhľadu a myslím, že ju ešte využijem, páči sa mi.
Miesta, kde som strojovo vyšívala, som z rubu dodatočne podlepila vliselínom, aby stroj látku nehužval.
Celý top som podložila Ronolinom 60 a bavlnenou podkladovou látkou.
Prequiltovala som nepravidelnou vlnovkou. Janomka to zvládala dobre, len ja musím viac trénovať, aby som nechatala kŕč do ruky :D
Lemovanie som vyriešila šikmým prúžkom o hotovej šírke 2,5 cm, ktorý som si sama vyrobila pomocou prípravku na šikmý prúžok. Veľmi šikovná vecička!! Samozrejme sa dá kúpiť kdekoľvek a v rôznych šírkach, ale na ukončovanie obrusov a hrubších quiltov sa mi celkom osvedčil práve tento.

A tu sú fotografie výsledného pokusu. Vzor je veľmi jednoduchý a riedky, ale na prvé aplikovanie som celkom spokojná. (Už len dúfať, že červená niť sa nerozhodne pri prvom praní pustiť farbu) Na ďalší raz už viem, kde si dať pozor, čo urobiť inak a čo vylepšiť.


Dopozašívania :D

4 komentáre:

Ďakujem za návštevu a želám krásne tvorenie :)